Possible Türkisch


 

MyTurn Avrupa finansman programı projesi: Frauen mit Migrationserfahrung starten durch

 

✅ Berlin’de yaşıyorsunuz

✅ Göç deneyimine sahipsiniz

✅ B1 seviyesinde Almanca konuşabiliyorsunuz

Kariyerinize doğru atacağınız bir sonraki adım için rehberliğe mi ihtiyacınız var? İş ve aile hayatını nasıl dengeleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Uygun gelişim fırsatları bulma konusunda destek ister misiniz? Diğer kadınlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmanın önemli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ücretsiz, bireysel mesleki koçluk mu arıyorsunuz?

O zaman Possible’a gelin!

Sizinle birlikte bir plan oluşturuyor ve işe ya da eğitime giden yolu bulmanıza yardımcı oluyoruz. Bize ulaşın! Size tavsiyelerde bulunup yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Birlikte potansiyelinizi belirleyecek ve hangi adımların sizi uygun niteliklere sahip bir işe götüreceğini birlikte keşfedeceğiz.

Possible projesi, Berlin’de göç deneyimi olan kadınları bireysel ve ücretsiz olarak destekliyor, onlara danışmanlık hizmeti veriyor ve yardımcı oluyor.

 

Komm vorbei jeden Dienstag zwischen 14:00 und 17:00 bei La Red, oder

 

 

Possible ne sunuyor?

Herkesın ihtiyacı çok farklı olduğu için kişiye özel çeşitli destek olanakları sunulmaktadır. Her fırsat tek tek de değerlendirilebilir.

Projenin bir katılımcısı olarak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir kurs boyunca size rehberlik edilecektir.

Kimlerin Possible’a ihtiyacı var – ve neden?

Possible, desteğe ihtiyaç duyan göçmen kadınlara yönelik bir projedir.

🎯 Herhangi bir mesleki eğitimi olmayan kadınlar olabileceği gibi, eğitimli ve uzun süre işsiz kalmış ya da niteliklerine uygun olmayan bir işte (Almanya’da) çalışmış kadınlar da olabilir.

🎯 Birçok kişi yurtdışında edindikleri diplomalarını ya da uzun yıllara dayanan iş deneyimlerini Berlin’de çalışmak için kullanamamaktadır.

🎯 Dil becerisi veya diğer temel becerilerdeki eksiklikler de desteğe duyulan ihtiyacı artırmaktadır.

🎯 Sosyal ve mesleki bağlantılar, yakın ve kimi zaman bireysel danışmanlıklar, faaliyetler hakkında bilgiler, karşılıkla bilgi paylaşımı ve iş ve aile hayatında denge kurma konusunda ek destekler pek çok kadın için vazgeçilmezdir.


Possible, iş bulma merkezleri ve iş ajanslarıyla yapılan işbirliği anlaşmaları aracılığıyla katılımcılarını işgücü piyasasına dahil etmeyi amaçlamaktadır. Bireysel danışmanlık ve grup atölye çalışmaları ile katılımcıların Berlin işgücü piyasasındaki potansiyellerini gerçekleştirmeleri hedeflenmektedir.

Possible, MY TURN programı kapsamında Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından Avrupa Sosyal Fonu Plus (ESF Plus) aracılığıyla finanse edilmektedir.