Lade Veranstaltungen

« Alle Veranstaltungen

  • Diese Veranstaltung hat bereits stattgefunden.

Yaratıcı Drama yöntemleri ile ırkçılığı teşhir etmek

27. November 2021 / 10:00 - 17:00

Atölye (Türkçe, ücretsiz)

Irkçılık kurumsal yapıları, kamusal mekânları ve kişisel ön yargiları üreten ve bunlar tarafından günlük yaşam içerisinde yeniden üretilen içeriklerdir.

Yaratıcı Drama çalışmaları ırkçılıkla mücadele için bir alan sağlar. Drama yöntemleriyle katılımcılar doğaçlama, rol yapma, canlandırma gibi tekniklerden yararlanır ve toplumsal temalar üzerine farklı bir perspektif geliştirme olanağı bulur.

Irkçılık, toplumsal normalara içkin olup çeşitli görünümler alabildiği için imtiyazlı kimliğe sahip özneler tarafından çoğunlukla görünmezken ‚öteki‘ olarak algılanan ve ırkçılığın mağduru olan ya da olma ihtimali taşıyan özneler için ise her an deneyimlenebilir veya tanık olunabilir gerçekliklerdir.

ırkçılığın bedensel performanslardaki görünümlerini, eyleyerek açığa çıkarmaya ve bunlarla mücadele yöntemlerini kurmaya çalışacağız.

Amacımız günlük yaşamda karşılaştığımız ırkçılık biçimlerini fark edebilme, bunların ne şekillerde üretildiklerini algılayabilme, ırkçılık vakalarına müdahale edebilme ve ırkçılığı karşılama kapasitelerimizi artırabilmektir.

Katılımınızı heyecanla bekliyoruz!

Bu mailden kayıt olabilirsiniz: er@la-red.eu veya palacios@la-red.eu

Atölye kolaylaştırıcıları: Emir Akköse ve Ferhat Kılıç

November 27 / 10:00 – 17:00 (yüz yüze etkinlik, 2G kuralı geçerli)

Yer: (ulaşım U8 – Paracelsusbad)
La Red – Vernetzung und Integration e.V.
Alt-Reinickendorf 25
13407 Berlin

Details

Datum:
27. November 2021
Zeit:
10:00 - 17:00
Veranstaltungskategorie: